Bireysel Referanslar

A.Ö. Kurumsal İletişim Müdürü 

Elif benim yıllardır uzaktan tanıdığım ve gıpta ile takip ettiğim, saygı uyandıran, örnek ve başarılı bir iş kadınıydı. Onunla koçluk seanslarına başladığımda gördüm ki terzi kendi söküğünü dikmiş de ondan öyle hissediyormuşum. Bu koçluk serüvenimizde o benim yoluma ışık oldu, umut oldu. Her seans hiç bitmesin istedim! Ve bir dost kazandım… Üstelik o hiç konuşmadı, monolog yapmadı. O sordu, dinledi, ben cevaplarımı ve dolayısıyla kendimi buluverdim.
Üstelik gözünüzde büyüttüğünüz kadar büyük bir maliyeti de yok. Evinizi temizletmeye verdiğiniz bedel kadar bir rakamla; hayatınızı temizliyor, kariyerinizi pırıl pırıl yapıyor, kendinizi parlatıyorsunuz. Elif senin de yolun ışıkla dolsun, teşekkür ediyorum!

Ö.A. Mühendis (Hizmet Sektörü)

Elif hanım, ilk seansımızda ” Sana bilmediğin hiçbir şeyi öğretmeyeceğim, ayrıca tüm sorunlarına beraber çözüm bulacağız ” demişti. Gerçekten öyle oldu; görüştüğümüz konular bilmediğim bir şeyler değildi, ancak doğal iş yaşantısında, zaman stresiyle sürekli olarak unuttuğum, uygulamadığım konulardı; üstelik bu konuların sayısı da hatırı sayılır şekilde de fazlaydı.  Ayrıca, bazı spesifik şirketime ve sektörüme özel case’ler ile ilgili konuya özel çözümler getirdik; üstelik hepsinde beraber fikir yürüttük.  Bu çalışmalar sonucunda, gerçekten daha iyi bir yönetici olma konusunda büyük bir adım attığımı düşünüyorum; bu çıkarımları tüm ekibime olan ilişkilerimde uyguluyorum ve uygulamaya devam edeceğim.

O.Ş. Yönetici (Üretim Sektörü)

”Beraber yaptığımız koçluk çalışması boyunca çok büyük kazanımlarım oldu. Elif Hanımın yaklaşımı ve tecrübesi beraber çalıştığı tüm insanlar için büyük bir şans.
İş hayatı içerisinde stres yönetimi , ikili ilişkiler , karar ve denge analizleri, performans-potansiyel analizleri gibi birçok konuda kendisinden çok büyük destekler aldım.
Bunun yanında beraber çalışırken bende  var olan ama farkında olmadığım taraflarımı ortaya çıkarmamda ve kullanmamda çok büyük katkısı olmuştur.
Bana kattıklarından dolayı kendisine tekrar teşekkür ederim.”

Y.Y. Yönetici (Üretim Sektörü)

“Elif Hanım ile birlikte başladığımız koçluk çalışmalarında, kendimi çok içten ve rahat bir ortamın içinde buldum.

Tanıştığımız ilk günden itibaren zamanın nasıl aktığını anlayamadığım verimli saatler geçirdik.

‘Etkili iletişim, yönlendirme, liderlik, kişisel hedefler, ekip ruhu, iç ve dış motivasyon’ gibi birçok faydalı konuda kafamda oluşmuş boşlukları doldurduk.

Benim için çok güzel bir deneyim oldu, umarım herkes böyle faydalı kişisel bir desteğe ulaşma fırsatını yakalar.

Bana bir arkadaş havasında katkıda bulunduğu için kendisine çok teşekkür ederim.”

A.T. Ürün Müdürü (İlaç Sektörü)

“iş hayatının yüklediği ağır sorumluluklar, çözülecek  problemler, yoğun tempo ve hızla geçen zaman içinde  bir yerlerde tanıştım Elif Hanım ile.

Amacım geleceğimi planlarken  ve  kişisel gelişimim üzerine kafa yorarken  profesyonel bir destek almaktı . Tam anlamıyla kendimi ve ne istediğimi ifade etmemde büyük yardımı oldu.  Yaptığımız her görüşmenin ardından daha kararlı , istekli ve cesaretli olarak kalktım masadan.

Profesyonel ve geniş bakış açısını , derin bilgi birikimi ile yaptığı çalışmaları,  bende olanı ortaya çıkarmamda sağladığı yardımı ve  kişisel gelişimime sağladığı katkıları her zaman hatırlayacağım. “

 S.Y. Genel Müdür (Enerji Sektörü)

“Sayın Elif Alpcan Hanım ile beraber çalıştığımız dönemlerde kendimi ve yapabileceklerimi daha iyi tanıma şansını yakaladım. Faaliyetlerine yeni başlamış, müdürlüğünü yaptığım ve ortağı olduğum şirketin yönetimi, yeni müşteriler bularak sahip olduğumuz portföyü geliştirme ve kişisel becerilerimi gün ışığına çıkarma konularında kendisinden oldukça önemli bir destek aldım. Konuştuğumuz ve üzerinde durduğumuz konuları hemen toplantı sonrasında potansiyel müşterilerimiz üzerinde uygulayarak ve uygulama neticesinde karşı tarafa düşündüklerimi yaptırarak, Yaşam Koçluğu konusunda Elif Alpcan Hanım’dan destek almamın ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha anladım. Elif Hanım, kişinin kendisini olduğu gibi ifade edebilmesini sağlıyor ve böylelikle kişinin düşündüklerini sözü dolandırmadan karşı tarafa aktarmasını kolaylaştırıyor. Karşı tarafa geri bildirimde bulunma, ”hayır diyebilme”, doğru satış ve ikna becerilerini kullanabilme gibi herkes için önem taşıyan konularda bana çok büyük artılar kazandırdığına inanıyorum.”

G.M. Ürün Müdürü (İlaç Sektörü)

Üniversiteden mezun olup iş hayatına yeni başladığım günlerde tanıştım Elif Hanım’la.
Kendimi tanımamda ki ve potansiyelimin farkına varabilmemde ki katkısı çok büyük.Neredeyim ve nerede olmak istiyorum sorularına cevaplar aradık, adım adım analizler yaptık.Her görüşmeden sonra kendimi daha cesur hissettim.Kendinden emin, ne yapmak istediğinden emin ve son derece kararlı.
Ve o son adımda nerede olmak istediğimden artık eminim.
Olumlu bakış açısı ve yaklaşımı, paylaştığı ve hala paylaşmakta olduğu tecrübeleri ve ben olmamda var olan tüm katkısı için sonsuz teşekkürler..

Kurumsal Referanslar