Elif Aydın Kimdir?

UZMANLIK ALANLARI

İletişim, takım olmak, satış ve pazarlama becerileri, performans ve yetenek yönetimi, liderlik, yöneticiler için bire-bir koçluk.
Bugüne kadar toplam 275 saat bire-bir koçluk yapmıştır.

İŞ DENEYİMİ

İş yaşamına 1998 yılında başladı. İlaç sektöründe Ürün Müdürlüğü, Tanıtım Müdürlüğü, Satış ve Pazarlama Bölüm Müdürlüğü, İş Geliştirme Müdürlüğü, Sağlık/Hastane sektöründe Pazarlama, Satış ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Sırasıyla çalıştığı firmalar; Deva, Boehringer Ingelheim, Abdi İbrahim İlaç ve Veni Vidi Göz Sağlığı Grubu, Selçuklu Holding İLKO İlaç, Danone/ Nutricia Medikal Beslenme firmalarıdır.

Dünyadaki ilk 20 eğitim-danışmanlık firmasından biri olan Wilson Learning’in Türkiye çözüm ortağı Ekser Danışmanlık bünyesinde kurumsal firmalara eğitimler verdi.

Elif Aydın yönettiği bölümlerdeki bölge satış yöneticilerine takımı ve bölgeyi geliştirme konusunda performans koçluğu yaptı. Kendisine bağlı satış ekiplerinin tanıtım faaliyetlerindeki etkinliklerini artırmak amacıyla satış teknikleri, sunum teknikleri, müşteri ziyareti öncesi hazırlık teknikleri, sosyal stillere göre kilit müşteri ziyaret teknikleri, zaman yönetimi, hedefleme ve segmentasyon konularında geliştirdi. Şirket içindeki yönetici adaylarının bir üst pozisyona hazırlık programlarında mentorluk yaptı. Ürün Müdürü Geliştirme programlarında aktif rol aldı. Sağlık hizmetlerinde müşteriye doğrudan ulaşımı artırmak üzere çağrı merkezi, tele-marketing ve sosyal medya yönetimi projelerini, şirketin itibar ve algı yönetimini ve marka dönüşüm süreçlerini başarıyla yönetti.

EĞİTİMİ

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunudur.
Başkent Üniversitesi’nde “Kognitif Psikoloji ve Psikolinguistik” programını tamamlamıştır. Aydın Üniversitesinden YÖK onaylı “Eğitimcinin Eğitimi” sertifikasına sahiptir. 2005-2006 yılları arasında Gestalt ekolünde koçluk eğitimleri aldı. 2011 yılı sonunda Uluslararası Erickson Koçluk Okulunu bitirerek Profesyonel Koç ünvanını almıştır. Bilgi Üniversitesi- Betül Mardin’den Kurumsal İletişim eğitimi aldı. Prof Dr Nita Scheller’in Geştalt Kişisel Gelişim Programını bitirdi.

KİŞİSEL BİLGİLER

İlgi alanları kognitif (bilişsel) davranışçı yaklaşım, enneagram ve kişilerarası iletişim sorunlarının çözümünde önemli bir yere sahip olan transaksiyonel analizdir. Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlamadaki yeniliklerin takipçisidir.
BUMED, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ve ICF Türkiye’nin üyesidir.